Predstavitev poslanstva društvaObljubo, ki smo jo dali 7. Srečanje z arhitekturnimi oviramijanuarja 2014, da se na OŠ Tone Čufar v Ljubljani vrnemo, smo tudi izpolnili. In tako smo 12. maja za 74 učencev 8. in 9. razreda izvedli tri delavnice v okviru projekta "Različnost je zakon." Na prvi so se spoznali s poškodbami hrbtenjače in vzroki, ki so nas pripeljali na invalidski voziček. Mojca, Rok in Mirjam so jih na podlagi njihovih življenjskih zgodb opozorili na nevarnosti, ki prežijo nanje v prometu in drugje.
Predstavili so jim življenje na invalidskem vozičku in naše društvo, ki pomaga osebam s poškodbo hrbtenjače pri neodvisnem življenju in vključevanju v družbo. Učenci in učenke so bili navdušeni nad Silvom, ki jim je pokazal, kako nastajajo umetniške slike izpod čopiča, ki ga spretno vrti z usti. Najbolj pa je bila za otroke zanimiva praktična izkušnja premagovanja ovir z invalidskimi vozički, kjer jim je Nino v šolskem parku na prirejenem poligonu predstavil pravilen in nepravilen naklon klančine, robnike in druge arhitekturne ovire v grajenem okolju.

 

Silvo Mehle je navdušil s slikanjem z usti

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook