Predstavitev slikanja z ustiFOTOGRAFIJE - Na OŠ Dragomelj so učenci 12. maja 2018 imeli športni dan oz. dan dejavnosti. Med mnogimi postojankami, ki so jih učenci in njihovi starši lahko obiskali, sta bile tudi dve iz Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. Prva je bila delavnica slikanja z usti, ki jo je demonstriral naš slikar Željko Vertelj, na drugi pa je bil postavljen poligon, kjer so učenci lahko praktično poizkusili srečanje z najbolj pogostimi arhitekturnimi ovirami s katerimi se invalidi ubadajo vsak dan.
Srečanje z arhitekturnimi oviramiProjekt »Različnost je zakon« sta predstavila Slavko Krajnc in Rok Bratovž. Obe delavnici sta bili polno zasedeni, odzivi učencev in staršev pa pozitivni. Na delavnicah smo otrokom predstavili vzroke za nastanek paraplegije in tetraplegije kjer so na prvem mestu prometne nesreče. Udeleženci so prejeli tudi brošuro o društvu in programu preventive in osveščanja Različnost je zakon!.
Projekt sofinancira Javna agencija RS za varnost prometa.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook