BODO ZDRAVNIKI IN ZNANSTVENIKI PREMAGALI PARAPLEGIJO?

Elektricni vsadekVideo - Ameriškim zdravnikom iz raziskovalnega centra v Kentuckyju je uspel dosežek, ki osebam s trajno poškodbo hrbtenjača omogoča ponovno hojo ali stojo na lastnih nogah.
To jim omogoča električni vsadek na hrbtenjači tik pod poškodbo, ki posreduje, da signali iz možganov dosežejo mišice na nogah. O tem pomembnem medicinskem dosežku so poročali v dveh znanstvenih publikacijah - Nature Medicine in New England Journal of Medicine.
S pomočjo te inovativne tehnologije je shodila od pasu navzdol paralizirana štiriindvajsetletna Kelly Thomas s Floride, ki se je julija 2014 poškodovala v prometni nesreči.
Drugi tak primer je po vsaditvi električnega stimulatorja hojo znova omogočil devetindvajsetletnemu Jeredu Chinnocku. Na začetku gre težkoHrbtenico si je poškodoval leta 2013, ko je z motornimi sanmi v nesreči utrpel hudo poškodbo.
Poudariti je treba, da vse te osebe, ki so jim vstavili električni vsadek, niso ponovno shodile kar čez noč. Z intenzivno fizioterapijo in raznimi drugimi vajami so poškodovanci po določenem času ponovno začutili spodnje ude. Prve korake so naredili s pomočjo hodulje ali bergel, sčasoma pa so samostojne korake delali po sto metrov.  

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook