SODELOVANJE NA SREČANJU LIKOVNIH IN DRUGIH USTVARJALCEV

Pesnica Darinka Slanovec, mentor Rasso Causevig in slikar Željko Vertelj na delavniciArs VIVA, Zavod za kulturno integracijo in socializacijo družbenih skupin in Norma 7
sta pripravila vsakoletno prijateljsko in delovno srečanje likovnih in drugih ustvarjalcev. Delavnice, ki so potekale od 12. do 14. julija 2019 ob izviru Velikega Obrha, so se udeležili tudi člani Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije in mešana bralna skupina.
Prvi dan so odprli mednarodno razstavo likovnih del na kateri so med drugimi svoja dela razstavljali Željko Vertelj in Benjamin Žnidaršič, ki slikata z usti in sta člana mednarodnega združenja VDMFK ter Boris Šter, Damjan Rogelj, Klavdij Leban in Metod Zakotnik. Dolgoletni sodelujoči člani skupine Norma 7 Darinka Slanovec, Benjamin Žnidaršič in Metod Zakotnik ter Majda Birsa, Vlasta Rebek in Peter Bajnoci, so predstavili recital poezije Benjamina Žnidaršiča - "Jaz sem ta biser našel kar v sebi. Odmevni kulturni dogodek je ob spremljanju s kitaro obogatil Toni Rot, avtorje razstavljenih del je predstavila akademska slikarka Karmen Bajec, odprl pa župan občine Loška dolina Janez Komidar.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook