VSESLOVENSKI FESTIVAL - LUPA – 2019

Slikanje z usti je predstavil slikar Željko VerteljFOTOGRAFIJE - Centra za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (CNVOS) je 11. septembra 2019 pripravil že 18. vseslovenski Festival nevladnih organizacij LUPA. Tokrat so več kot 90 stojnic postavili v idiličnem predelu centra prestolnice na Bregu ob sami reki Ljubljanici, različna predavanja in delavnice pa so potekala tudi v kavarni Pritličje. Nastopi z glasbenimi, plesnimi, gledališkimi in drugimi točkami so se med 10. in 18. uro odvijali na prireditvenem prostoru ob vodnjaku na Novem trgu, prav nasproti stojnice našega društva.
Na stojnici smo se predstavili z različnimi publikacijami

Veliko se jih je hotelo pomeriti z Ljubišo GajičemPoligon z različnimi klančinami in preprekamiin drobnimi pripomočki, slikanje z usti je predstavil naš slikar Željko Vertelj, ki je tudi štipendist Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, številni mimoidoči pa so z našim igralcem na vozičku odigrali niz ali dva v namiznem tenisu. Imeli pa smo tudi prenosni poligon z različnimi ovirami, da so obiskovalci lahko spoznali s kakšnimi težavami se še vedno srečujemo.
Namen festivala je slovenski javnosti predstaviti, kako pester in razgiban je nevladni sektor ter kako pomembno družbeno vlogo ima.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook