Zlomljena vrtnica

Smo sredi kopalne sezone, zato bi radi opozorili vse, ki v vodo skačejo na glavo, naj se prej prepričajo o njeni globini. Tudi kalna voda lahko pod površino skriva pasti, ki so lahko usodne. Lahko smo še tako dobri skakalci in vešči skokov na glavo, se med skokom lahko marsikaj zgodi (zdrs, val, oseka, veja v kalni vodi …) To je trenutek, ki za vedno spremeni življenje. Nam in našim svojcem! Tudi v našem društvu imamo člane, ki so si poškodovali hrbtenjačo pri skoku v vodo, zato v projektu »Različnost je zakon,« ki ga že vrsto let predstavljamo po izobraževalnih ustanovah, učence in dijake posebej opozarjamo na tovrstne hude poškodbe.
Pri ponesrečenem skoku v vodo, ko z glavo udarimo ob dno ali kakšno drugo oviro, si vedno poškodujem hrbtenjačo v vratnem delu. To povzroči tetraplegijo, najhujšo obliko naše invalidnosti, ko so poleg nog prizadete tudi roke. Z rokami pa v vsakdanjem življenju opravljamo »milijon« stvari.
Poglejte VIDEO in pomislite na posledice, prej ko se na glavo poženete v vodo.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook