Labradorec Ben čaka novega gospodarjaV Canispointu so zadnje leto in pol šolali dva psa labradorca za naloge psa pomočnika gibalno oviranim osebam.
Črni labradorec Nil že opravlja svoje naloge in olajšuje ter bogati življenje svojemu novemu vodniku. Njegov svetli bratec Ben pa še čaka na svojega novega lastnika, pri katerem bo opravljal svoje poslanstvo za katerega se je uril zadnje leto in pol.
Ben je zelo lep labradorec in ima vse značajske in zdravstvene kvalitete, ki jih potrebuje pes pomočnik, obenem pa že obvlada vse zahtevane naloge in opravila - spremljanje vozička, odpiranje in zapiranje vrat in predalov, pobiranje, prinašanje in prenašanje različnih predmetov, vklapljanje stikal, pomoč pri slačenju oblačil in obuval…).
Ben zna marsikajIn prav za njega iščemo primernega, gibalno oviranega kandidata, ki si želi psa pomočnika in ki ustreza kriterijem za njegovo pridobitev. Pravico do psa pomočnika ima invalid, ki je težje ali težko gibalno oviran: se ne more gibati brez medicinskega pripomočka, motena je fina motorika oziroma ima težko funkcionalno motnjo obeh rok in je odvisen od tuje pomoči.
Kandidat mora biti samostojno mobilen z invalidskim vozičkom ali podobnim pripomočkom, ga znati upravljati in voziti brez pomoči drugih oseb, biti psihično stabilen in sposoben za vodenje psa ter sprejeti sobivanje s psom kot trajen odnos.
PODROBNEJŠI OPIS - info@canispoint.com - 041 855 924 - VEČ

 

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook