Naša ekipaV športni dvorani OŠ Vojnik so se 13. novembra 2021 začela tekmovanja v državni košarkarski ligi, ki poteka v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije in pokroviteljstvom Bauerfeind d.o.o. Prvi krog je tokrat pripravilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.
Tudi v letošnji sezoni bodo v štirih krogih tekmovale ekipe: DP Ljubljana Mercator, DP Celje Thermana, DP Maribor in združena ekipa DP Novo mesto-DP Kranj.
Novo tekmovalno sezono sta odprli ekipi DP Celje Thermana in DP Maribor, ki je z boljšo igro v obrambi in napadu zmagala z 41:35.
Druga tekma je bila bolj izenačena, saj sta se ekipi DP Celje Thermana in združena ekipa DP Novo mesto-DP Kranj med tekmo izmenjavali v vodstvu. Ob zaključku tekme pa je celjska ekipa strla odpor nasprotnika in tesno zmagala s 47:45.
V zadnji tekmi sta se na parketu pomerili naša DP Ljubljana Mercator in DP Maribor. Naši igralci so v so v prvi četrtini povedli, ob polčasu bili izenačeni, v nadaljevanju pa popustili. Nasprotna ekipa je povedla in zmagala s 55:50.
Najboljši strelci po prvem krogu: Robert Radič (39) – DP Maribor, Enis Musič (38) – DP Celje Thermana, Danilo Kamenik (33) – DP Maribor.
Tekme st spremljala delegat lige Milan Lukan in vodja športa Gregor Gračner, sodila pa Mitja Dečman in Marko Marinovič

Lestvica po prvem krogu:

1. DP Maribor
2. DP Celje Thermana
3. DP Novo mesto-DP Kranj
4. DP Ljubljana Mercator

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.