Udeleženci delavniceJavno nastopanje je veščina, ki se jo lahko priučimo in poskrbimo, da bomo  s svojim nastopom pustili dober vtis.
S tem namenom smo 18. novembra 2021 v društvenih prostorih organizirali delavnica javnega nastopanja, ki so se je udeležili trije člani kulturne skupine - Ana Feržan, Boštjan Vidic in Darinka Slanovec. 
Delavnico je prek Zoom-a vodila Simona Zorc Ramovš, gledališka igralka in režiserka, ki je svoje življenje posvetila predvsem ljubiteljski kulturi. Delavnica je potekala v obliki praktičnih vaj in konkretnih primerov.
Delavnico je vodila Simona Zorc RamovžUdeleženci se so najprej seznanili z dihalnimi  in govornimi vajami, ki pomagajo k čistejši, oziroma pravilni izreki in interpretaciji besedila. V nadaljevanju pa so prebirali odlomke iz literarnih utrinkov z Jurčičem – ki je bil naš prispevek k vseslovenskemu spominu na Jurčiča, slovenskega pisatelja in časnikarja ob njegovi 140-letnici smrti. Tokrat so odlomke iz Jurčičevega Desetega brata prebirali pod mentorskim vodstvom Simone Zorc Ramovš, ki nam je dala zelo koristne napotke za izboljšanje naše interpretacije. Vaje so bile zelo intenzivne, a v prijetnem razpoloženju. Dogovorili smo se, da to še kdaj ponovimo. Še bolje bo, ko se bomo srečali v živo.
Projekt podpira JSKD.

 

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook