Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Urnik vadba

NOVI ZAPOSLENI ZA IZVAJANJE OSEBNE ASISTENCE
15 jan 2019 NOVI ZAPOSLENI ZA IZVAJANJE OSEBNE ASISTENCE

Z letošnjim januarjem je Zveza paraplegikov Slovenije vpisana v register MDDSZ kot izvajalec osebne asistence v skladu z Zakonom o osebni asistenci. V prvi polovici januarja imajo v sklopu osebne asistence zaposlenih že več kot 100 osebnih asistentov, več kot ducat pa jih še iščejo in izbirajo za zaposlitev. Počasi bodo pričeli z vključevanjem novih uporabnikov, ki bodo koristili osebno asistenco pri Zvezi, zato se bo številka osebnih asistentov še povečevala.
Za potrebe organiziranja in usklajevanja ter izvedbe vseh aktivnosti so pri Zvezi potrebovali tudi novo moč. Za [ ... ]

TRETJI KROG KOŠARKARSKE LIGE PRIPRAVILO NAŠE DRUŠTVO
14 jan 2019 TRETJI KROG KOŠARKARSKE LIGE PRIPRAVILO NAŠE DRUŠTVO

Košarkarske ekipe lige ZPS – ORMEGA MM so 13. januarja 2019 odigrale tretji krog, ki ga je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo naše društvo.
V Športni dvorani Zagorje sta se v uvodni tekmi tretjega kroga pomerili DP Ljubljana Mercator in RSV Kärnten. Avstrijska ekipa je v pretekli sezoni osvojila prvo mesto, z dobro igo pa nadaljuje tudi v tej sezono. Našo ekipo je premagala z rezultatom 75:32
V drugi tekmi sta se pod koši srečali DP Kranj in DP Novo mesto. Boljši so bili Dolenjci, ki so Gorenjce ugnali s 53:43.
Tretja tekma je zmago prinesla ekipi DP Ma [ ... ]

PREDSTAVITEV ČEBELARSKEGA PRIROČNIKA
08 jan 2019 PREDSTAVITEV ČEBELARSKEGA PRIROČNIKA

FOTOGRAFIJE - 11. marca 2017 smo podpisali Listino o zavezi vključevanja invalidov v delo s čebelami, 12. marca 2017 smo ustanovili Čebelarsko sekcijo invalidov na vozičkih in drugih invalidov, 25. aprila 2018 smo odprli prvi učni čebelnjak za čebelarje invalide, 8. januarja 2019 pa izdali Čebelarski priročnik za invalide. Kar veliko dogodkov v tako kratkem času!
»Lepo in slovensko je biti čebelar,« je v uvodu priročnika zapisal predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč, besede dveh zadnjih predsednikov svetovne organizacije Apimondie Gillesa Ratiaja iz Franci [ ... ]

PARAPLEGIKI IN VOZNIŠKO DOVOLJENJE
02 jan 2019 PARAPLEGIKI IN VOZNIŠKO DOVOLJENJE

Imeti vozniško dovoljenje in voziti avto je že nekako samoumevno. Povezano je sicer z dokaj velikimi stroški in časom, toda to je nekaj kar v današnjem življenju nujno potrebujemo. Vendar pa je pot do vozniškega dovoljenja pri gibalno oviranih ljudeh precej težja. Zaplete se takoj na začetku, saj potrebujemo naši invalidnosti prirejeno vozilo. No, rešitev nam že nekaj let omogoča Zveza paraplegikov Slovenije, ki v ta namen posoja osebno vozilo z avtomatskim menjalnikom in ročico za ročno upravljanje. In kar precej paraplegikov in tetraplegikov (in drugih invalidov) si j [ ... ]