XVI. mednarodni turnir v LaškemV športni dvorani Tri Lilije v Laškem je od 8. do 11. maja 2019 potekal 16. mednarodni namiznoteniški turnir za športnike invalide - Slovenia Open Thermana Laško 2019, ki ga je organizirala Zveza za šport invalidov Slovenije – Paralimpijski komite.
Odmevni turni velja za največji in najkakovostnejši turnir v tej športni panogi na svetu. Na letošnjem turnirju je v boju za medalje tekmovalo kar 427 igralk in igralcev iz 44 držav. Slovenske barve so pod vodstvom trenerja Darka Kojadinovića zastopali - Andreja Dolinar, Barbara Meglič, Bojan Lukežič, Primož Kancler ter Luka Trtnik.
V izločilne boje v posamični konkurenci so se uspešno uvrstili – Andreja Dolinar, naš član Bojan Lukežič, Primož Kancler in Luka Trtnik. Žal pa se napredovanja ni mogla veseliti Barbara Meglič, ki je v predtekmovanju morala priznati premoč Kitajki GU (0:3) in Britanki Shackleton (0:3).
Med šestnajst najboljših sta z dobrimi partijami napredovala le Dolinarjeva in Lukežič, med tem, ko sta v izločilnih tekmah s tekmovanjem zaključila preostala naša dva igralca. Kanclerja je porazil Američan Emburgh (0:3), Trtnik pa je izgubil proti Brazilcu Filihu (0:3).
V osmini finala je Dolinarjeva kljub dobri igri morala priznati premoč Rusinji Vasilievi ki je zmagala s 3:2. Legenda med našimi igralci namiznega tenisa Bojan Lukežič je s favoriziranim Kitajcem Fenguem zgubil z 0:3.
V ekipnih nastopih so brez napredovanja ostali pari Lukežič&Kancler, Trtnik&Jovič (Hrvaška) in dvojica Dolinar&Meglič.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook