Ob otvoritvi razstaveZavod ARS VIVA je v sodelovanju z Galerijo Atrium Stadbad v Hagnu v Nemčiji odprl likovno razstavo, ki bo na ogled do 4. junija 2015. Na veliki pregledni razstavi skupaj z Benjaminom Žnidaršičem razstavlja tudi naš slikar Željko Vertelj.

Razstava v Galeriji Atrium – Altes Stadtbad je organizirana na pobudo zavoda ARS VIVA ter Bernda in Ingrid Wittschinski, ki sta organizirala postavitev in otvoritev razstave. Naslov razstave »Sporočilo v barvah na platno« (Farbige Botschaften auf Leinwand) je simbolno povzeto kot sporočilo posebnega načina slikanja, saj se slikarji predstavljajo v okolju, kjer slikarstva težje gibalno oviranih invalidov še ne poznajo dovolj.
Slikar Željko VertelOb tej razstavi je izšla tudi trijezična brošura, ki predstavlja vsakega avtorja posebej. Pri izdaji brošure so sodelovali: Zveza paraplegikov Slovenije, Občina Loška dolina, Založba UNSU, VDMFK – Združenje slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, Društvo paraplegikov Istre in Krasa in Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine.
V Nemčiji je pri oglaševanju razstave pomagalo tudi slovensko veleposlaništvo v Berlinu. Slikarja sta se družila s slikarjem Berndom in Ingrid Wittschinski, sodelovala z mediji, pomagala pri postavitvi razstave in si ogledala mednarodno razstavo »Hundertwasser«v muzeju v Hagnu. Razstavo so odprli 17. aprila 2015 in predstavili slikanje z usti.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook