Predstavitev pslansva društvaV okviru projekta »Različnost je zakon« smo 4. maja 2017 obiskali Osnovno šolo Toneta Čufarja v Ljubljani. Predstavitev so poslušali učenci in učitelji šestega in devetega A in B razreda. Društvo, paraplegijo in tetraplegijo ter vzroke in posledice naših poškodb, je s projekcijo fotografij in komentarji predstavil Rok.

Učence je opozoril tudi na skoke v vodo, ki velikokrat botrujejo našim nesrečam, saj prihaja poletni čas, ko smo veliko na bazenih in na morju. Na igrišču pa so se učenci praktično srečali z arhitekturnimi ovirami, ko so se z invalidskimi vozički na poligonu zapeljali po različno strmih klančinah. Spremljal jih je Nino. Z našim igralcem Davorjem pa so se v telovadnici preizkusili tudi v igranju namiznega tenisa. Po uspešnem zaključku, smo se dogovorili še za naslednji obisk, ki bo verjetno potekal v prihodnjem šolskem letu. Projekt sofinancira Javna agencija republike Slovenije za varnost.

Arhitekturne ovireNino z učenciUčenci so se pomerili v namiznem tenisu

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook