Aplikacija o dostopnosti LjubljaneZavod za turizem Ljubljana je sodeloval pri izvedbi projekta "Ljubljana by Wheelchair – Ljubljana z vozičkom," kjer lahko uporabniki pametnih telefonov naložijo izredno uporabno aplikacijo o dostopnosti Ljubljane. V njej so številni podatki, ki jih gibalno ovirana oseba potrebuje ob obisku slovenske prestolnice.

Od predstavitve in navodil za uporabo, do menuja s podatki – Hrana, Znamenitosti, Pijača, Prenočišča, Dejavnosti, Nakupovanje in Sanitarije. Ob kliku se odpre zemljevid, pod njim pa seznam s sličico in simboli za: dostop, sanitarije in parkirni prostor. Na seznamu so samo tisti objekti, ki so preverjeno dostopni.
Aplikacija – Ljubljana by Wheelchair je na povezavi http://www.ljubljanabywheelchair.com

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook