Vse o košarki na vozičkihSrečanje z arhitekturnimi oviramiEkipa našega društva je 25. maja 2019 s projektom »Različnost je zakon« sodelovala na Športni soboti, ki jo na OŠ Preserje pri Radomljah pripravljajo že 15 let. Po jutranji "budnici" godbe Domžale in pozdravnem nagovoru župana Občine Domžale Tonija Dragarja, so se igre pričele.
Učenci so se med res pestro ponudbo športnih in ostalih disciplin, lahko poizkusili tudi na našem poligonu, ki predstavlja najbolj pogoste arhitekturne ovire s katerimi se srečujemo vsak dan. V telovadnici so jim naši košarkaši predstavili košarko na vozičkih, spoznali pa so tudi našega slikarja Željka Vertlja, ki jim je predstavil slikanje z usti. Ob vsem tem smo na glavnem odru imeli tudi predstavitev društva, kjer smo povedali nekaj besed o vzrokih in poškodbah hrbtenjače. Posebej pa smo učence opozorili na prometne nesreče, ki so najpogostejši vzrok naše invalidnosti in pred poletno sezono kopanja, skoke v preplitvo vodo, ki pustijo najhujše posledice.
Projekt financira Javna agencija RS za varnost prometa.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook