KOŠARKARSKA EKIPA TRETJA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Na državnem prvenstvu je naša košarkarska ekipa DP Ljubljana Mercator osvojila tretje mesto

Zveza za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite je 14. aprila 2024 organizirala že 33. državno prvenstvo v košarki na vozičkih (play-off). Tekmovanje je v športni dvorani Tri Lilije v Laškem, pripravilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.
V prvi tekmi sta se pomerili DP Kranj-Novo mesto in DP Maribor. Favorizirana združena ekipa je z rezultatom 67:47 suvereno premagala Mariborčane.
V drugi tekmi sta se pod koši srečali naša DP Ljubljana Mercator in DP Celje Thermana. Z boljšo igro in manj napakami so Celjani z rezultatom 63:45 ugnali Ljubljančane.
V naslednji tekmi sta se za tretje mesto pomerili poraženi ekipi – DP Ljubljana Mercator in DP Maribor. Tesne zmage so se veselili naši igralci, ki so z rezultatom 57:55 porazili Mariborčane, in tako osvojili pokal za tretje mesto.
V četrti tekmi sta se za državnega prvaka pomerili najboljši ekipi DP Kranj-Novo mesto in DP Celje Thermana. Po dokaj izenačeni prvi četrtini je celjska ekipa v nadaljevanju naredila koš razliko, ki jo je uspešno zadržala vse do konca tekme in zmagala. Končni rezultat je bil 63:50.
Ob delegatu Milanu Lukanu sta tekme sta sodila Mitja Dečman in Nedžad Budimlić.
Končni vrstni red:

1. DP Celje Thermana
2. DP Kranj-Novo mesto
3. DP Ljubljana Mercator
4. DP Maribor

PO DRUGEM KROGU VODIJO NAŠI ŠAHISTI

Šahisti so v Naklem odigrali drugi krog. Na lestvici so prvi šahisti našega društva

PREVENTIVNI PREGLED BOLEZNI SODOBNEGA ČASA

Vsakoletni preventivni pregled z merjenjem holesterola, sladkorja in krvnega tlaka

LIKOVNA KOLONIJA - »PUST KRIVIH UST«

Na likovni koloniji »Pust krivih ust« v Semiču je ustvarjal tudi naš slikar Željko Vertelj.

LARA NEDELJKOVIČ OSVOJILA POKAL V FRANCIJI

Naši paraplesalki Lara Nedeljkovič in Brina Rogelj sta zelo uspešno nastopili na turnirju v Franciji

ZAČELO SE JE TEKMOVANJE V CURLING LIGI

Začela so se tekmovanja v curling ligi. Ekipa našega društva nastopa v skupini B

PREHODNI POKALDAVIDU SLAČKU – ROK BRATOVŽ TRETJI

Zveza Paraplegikov Slovenije je v bilijardnici Tuš planeta, v Kranju pripravila že petnajsti meddruštveni turnir v bilijardu, katerega so se udeležili tudi naši bilijardisti.

Novice Foto

PUST – KROFOV POLNIH UST

Pustovanje z izvirnimi maskami, ki smo jih tudi nagradili. Doživeli smo lepo pustovanje.

EKIPNO DRUGI, DRUGI TUDI DŽEMAL ALAGIČ

Strelci našega društva so v tretjem krogu lige ekipno osvojili drugo mesto, drugi pa je bil tudi strelec s pištolo Džemal  Alagič.

SPREJEM ZA TRI NOVE ČLANE

V društvenih prostorih smo pripravili sprejem za tri nove člane in njihova dva poverjenika

REKORDNA UDELEŽBA SMUČARJEV NA 15. KAMPU

Na 15. smučarskem kampu na Rogli naša parasmučarja Brina Markež in Gregor Gračner osvojila tretje in četrto mesto.

DRUGI KROG KOŠARKARSKE LIGE ZPS BAUERFEIND

Košarkarska ekipa našega društva je v drugem krogu prvo tekmo izgubila, drugo pa dobila

SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV

V društvenih prostorih so se sestali socialni poverjeniki, kjer so na delovnem posvetu naredili nekakšno analizo dela v preteklem letu

JOGA ZA GIBALNO OVIRANE

Joga dostopna vsem, tudi gibalno oviranim. Organizira jo Zavod ODTIZ

PARAŠPORTNIK LETA 2023

Na tradicionalni slovesni prireditvi – Parašportnik leta sta priznanje prejela tudi naš biljardist Matej Brajkovič in nekdanja atletinja Tanja Cerkvenik.

NAŠI ŠAHISTI V PRVEM KROGU POVEDLI

Šahisti našega društva so odlično začeli. Po prvem krogu ligaškega tekmovanja vodijo

NAŠI STRELCI TUDI V DRUGEM KROGU DRUGI

Strelci našega društva so v ekipni konkurenci tudi v drugem krogu strelske lige obdržali drugo mesto

OBNOVITVENA REHABILITACIJA ZVEZE V 2024 ŠE PO STAREM

Obnovitvena rehabilitacija v Domu paraplegikov Pacug in zdraviliščih bo v letošnjem letu potekala še po starem.

V LETU 2024 PRAVIČNEJŠE POKOJNINE ZA DELOVNE INVALIDE

Pokojnine bodo pravišnejše!1 Državni zbor je decembra 2023 sprejel spremembe Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju

Različnost je ZAKON Novice Splošno

ŠE TRETJIČ NA OSNOVNI ŠOLI JANKA MODRA

Na Osnovni šoli Janka Modra je projekt Različnost je zakon Rok Bratovž predstavil kar sam

IZŠLA JE PREDNOVOLETNA STEVILKA GLASILA IZZIV

Preberite prednovoletno številko glasila IZZIV, ki je natisnjeno kar na 90-ih straneh in popestreno s številnimi fotografijami.