DELOVNI SESTANEK V RIBNICI

Novice Splošno

V Domu starejših občanov Ribnica je 7. junija 2022 potekal delovni sestanek, ki so se ga udeležili: predstavnik Zveze paraplegikov Slovenije arhitekt Marko Tul, predstavniki Društva paraplegiki ljubljanske pokrajine, predsednica Mirjam KanalecSlavko Ivančič, Alojz LesarŽeljko Vertelj in drugi, predstavnik Geodetskega inštituta Jani Demšar, župan občine Ribnica Samo Pogorelec, župan Sodražice Blaž Milavec, predstavnica občine Kočevje Laura Horvat, predstavnica občine Dobrepolje Andreja Babič, predstavnica CSD Ribnica Bernarda Drobnič, predstavnika policijske postaje Ribnica Simona Knez in Marjan Cimprič in predstavnica ZZZS Ribnica Renata Mihelič. Prisotni so bili tudi naši člani in članice iz teh občin z novo poverjenico Majdo Ambrožič ter njihovi svojci.

Na sestanku smo najprej predstavili društvo in posebne socialne programe, nato so predstavniki institucij predstavili svoje poglede na potrebe paraplegikov, na koncu pa so sledila vprašanja in pobude. Srečanje je bilo namenjeno članom, njihovim potrebam in morebitnim težavam ter lokalnim službam, ki naj bi spoznale delovanje društva in težave, s katerimi se srečujejo osebe z okvaro hrbtenjače. Na sestanku smo govorili o izzivih, s katerimi se naši člani srečujejo pri bivanju in vključevanju v družbo, s poudarkom na dostopnosti grajenega okolja za funkcionalno ovirane osebe. Spraševali smo se kakšen je položaj invalidov v teh občinah, ali je grajeno okolje primerno za gibalno ovirane osebe in ali bo občina v prihodnosti zagotavljala kvalitetnejše življenje invalidov. Svojo pobudo glede arhitektonskih ovir in parkirnih mest v Ribnici iz leta 2021 sta predstavila tudi naša člana Slavko Ivančič in Alojz Lesar.
Po sestanku je sledilo še druženje poverjenice s člani. Menimo, da je bil sestanek uspešen in upamo, da se bo sodelovanje prisotnih z društvom tudi v prihodnje nadaljevalo in okrepilo.

Image-19481

Novice Splošno

ZBOR ČLANOV – SKUPAJ SOUSTVARJAMO PRIHODNOST DRUŠTVA

Člani društva na letnem zboru začrtali nadaljnje usmeritve delovanja.
Image-19485

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: KAKO SE POZNAMO?

V torek, 2. junija 2026, je potekala pogovorna skupina z naslovom Kako se poznamo?, ki jo je vodila Vesna Radonjič Miholič. Srečanja so se udeležile tri članice.
Image-543

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE CARMINA BURANA V SNG OPERI IN BALETU LJUBLJANA

Naši člani smo si v SNG Operi in baletu Ljubljana ogledali predstavo Carmina Burana. Večer je bil namenjen druženju in uživanju v vrhunski glasbeno-scenski umetnosti.
Image-19471

Novice Splošno

DRUŠTVO PARAPLEGIKOV LJUBLJANSKE POKRAJINE NA FESTIVALU IGRAJ SE Z MANO

26., 27. in 28. maja smo se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine udeležili mednarodnega festivala Igraj se z mano, ki na Kongresnem trgu v Ljubljani spodbuja vključevanje, sodelovanje in sprejemanje različnosti med ljudmi. Festival…
Image-19479

Novice Splošno

RAZSTAVA - TONE KRALJ

V četrtek, 28. maja, smo si v Narodni galeriji ogledali razstavo »Tone Kralj (1900–1975): Vizionarski mistik«.
Image-19477

Novice Splošno

2. KROG LIGE ZPS V ATLETIKI

V torek 26. maja je v Murski Soboti potekal drugi krog ligaškega tekmovanja v atletiki. 
Image-19463

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE ČLANIC ŽENSKE SEKCIJE V SEMIČU

Članice Ženske sekcije so se v maju srečale na vsakoletnem druženju v Semiču.
Image-19458

Novice Splošno

BRATOVŽ V METU KIJA POMETEL Z VSO KONKURENCO

Na stadionu Kladivar v Celju je potekalo prvo kolo Lige ZPS v atletiki za leto 2026, ki ga je organiziralo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske. Organizatorjem so bili tudi letos naklonjeni zelo dobri vremenski in tekmovalni pogoji.  
Image-19466

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOS JE ZAKON NA OŠ ZBORA ODPOSLANCEV KOČEVJE 2026

V sredo 20. maja smo ponovno obiskali OŠ Zbora odposlancev Kočevje. 
Image-19443

Novice Splošno

NAŠI KEGLJAČI ČETRTI NA RUDOLFOVIH TEDNIH ŠPORTA

Na Kegljišču Portoval v Novem mestu je nastopilo pet ekip, ekipa DP ljubljanske pokrajine pa je osvojila četrto mesto.
Image-19433

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON, OŠ KAŠELJ

Na povabilo OŠ Kašelj smo 18.maja, po nekaj letih premora, obiskali to ljubljansko šolo.
Image-19446

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V KOŠARKI NA VOZIČKIH

V nedeljo, 17. maja 2026, je v Športni dvorani I. osnovne šole v Celje potekalo državno prvenstvo v košarki na vozičkih. Organizator tekmovanja je bila Zveza ŠIS-SPK, izvajalec pa Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.
Image-19440

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V KEGLJANJU

Kegljišče Golovec v Celju je 16. maja 2026 gostilo državno prvenstvo v kegljanju, ki je potekalo pod okriljem Zveze ŠIS-SPK.
Image-19431

Novice Splošno

SREČANJE S POVERJENICO PETRO MEŽNAR

V ponedeljek, 11.5.2026, smo imeli v Gostišču Portal kosilo, kjer je  potekalo druženje s poverjenico Petro Mežnar. Srečanja se je udeležilo 15 članov, ki so čas preživeli v prijetnem in sproščenem vzdušju.
Image-19430

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: USTVARJANJE NEKE ZGODBE

V ponedeljek, 11. maja 2026, smo na Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine izvedli pogovorno skupino z naslovom Ustvarjanje neke zgodbe. Skupino je vodila psihologinja Vesna Radonjić Miholič, srečanje pa je potekalo v prijetnem, sproščenem in…
Image-19447

Novice Splošno

LJUBLJANA GOSTILA 45. POGAČNIKOV MEMORIAL

Med 8. in 10. majem 2026 je v športni dvorani Vojašnice Edvarda Peperka v Ljubljani potekal 45. Pogačnikov memorial oziroma 29. mednarodni turnir v košarki na vozičkih, ki ga tradicionalno organizira Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine.
Image-543

Novice Splošno

OBISK ZA 80. ROJSTNI DAN

Praznovanje 80. rojstnega dne je pomemben življenjski jubilej, ki prinaša številne spomine, lepe trenutke in priložnost za iskrene čestitke ter prijetna druženja.
Image-543

Novice Splošno

PRVO KOLO TEKMOVANJA V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je v sredo, 7. maja 2026, uspešno organiziralo 1. kolo tekmovanja v športnem ribolovu za člane društev Zveze paraplegikov Slovenije.  
Image-19423

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Po dveh letih smo se ponovno vrnili na OŠ Trzin. Tako smo se 7. maja zbrali pred šolo že veliko pred začetkom pouka, da smo lahko pripravili telovadnico in vse potrebno za predavanje.  
Image-19428

Novice Splošno

LJUBLJANSKI ŠAHISTI ODLIČNI

V sredo, 6. maja, je Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja organiziralo 31. memorial Jožeta Radeja, ki je hkrati štel za 4. kolo lige ZPS v šahu. Tekmovanje je potekalo v prostorih društva.