PESTRO, LEPO IN VESELO SLOVO OD STAREGA LETA

Novice Splošno Foto

Slovo od starega leta smo v gostišču Portal pripravili 17. decembra 2023. Silvestrovanje je popestril pevec zabavne in rock glasbe Vili Resnik.

Člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine smo se od starega leta poslovili že 17. decembra 2023 v gostišču Portal v Ljubljani. Prijetno dobrodošlico, z lepimi pesmimi (Letalovlak, Ne bodi kot drugi Božični čas), nam je zaželel pevski zbor društva pod vodstvom zborovodje Primoža Leskovca. Drugič smo jih slišali in tudi drugič so nas prijetno presenetili. Seveda smo jih nagradili z bučnim aplavzom.
Po kosilu in zdravici, nam je vse dobro, z obilo zdravja in osebnega zadovoljstva, v letu, ki je pred durmi, zaželela predsednica društva Mirjam Kanalec nato pa smo družno nazdravili staremu letu, ki se počasi poslavlja.
V razvedrilnem popoldnevu se je na veliko presenečenje vseh, nenadoma pojavil pevec zabavne in rock glasbe Vili Resnik. V skoraj dvournem nastopu in bogatem repertoarju smo uživali v številnih znanih uspešnicah (»Ne bom ti lagal,« »Ko si na tleh,« »Potepuh …« in drugimi),  še iz časov, ko je bil pri skupini Pop Desing v začetku devetdesetih let prejšnjega stoletja. Vili zna ob takih priložnostih ustvariti tisto pravo vzdušje in razpoloženje kot se za takšen dan spodobi. Ob tej priložnosti pa moramo posebej omeniti nastop našega že uveljavljenega stand up komika Aleša Sečnika, ki je prelepo zapel pesem - Silvestrski poljub.
Seveda pa si našega silvestrovanja ne moremo zamisliti brez vedno privlačnega srečelova. Tudi tokrat so k nakupu srečk vabile bogate nagrade, še posebej glavni -štiridnevno bivanje v hišicah v Čatežu, ki jo je prispevala Zveza paraplegikov Slovenije in ena nočitev v domu Pacug, ki jo je prispeval Dom paraplegikov Pacug.
Najdaljša noč v letu je povsod po svetu povezana z glasbo in vselim razpoloženjem. In tudi pri nas je bilo tako – glasbo za vsak okus sta vrtela naša člana DJ-a Slavko in Aleš.
Na tokratnem silvestrovanju se je zbralo veliko članic in članov društva, ki so jih poleg voznikov naših kombijev Milanka, Tomaža in Aleksa, na srečanje pripeljali še vozniki, Goran iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja ter Matija iz Društva distrofikov in Milan iz Društva multipla skleroze, člani pa so na srečanju prejeli tudi vsebinsko zelo bogato prednovoletno številko društvenega glasila IZZIV, popestreno s številnimi fotografijami in spominske majice društva.

Image-19083

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ MEDVODE

Po daljšem času smo projekt Različnost je zakon ponovno predstavili na Osnovni šoli Medvode 
Image-19078

Novice Splošno

SLOVESNA PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU VSESLOVENSKE AKCIJE

Pevski zbor Maček v žaklju nastopil na svečani prireditvi v Kinu Šiška.
Image-19069

Novice Splošno

LIKOVNA DELAVNICA NA RUPNIKOVI DOMAČIJI

Na Rupnikovi domačiji na Ljubnem ob Savinji je potekala slikarska delavnica na kateri je sodeloval tudi naš slikar
Image-19074

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ ŠKOFLJICA

Člani projekta »Različnost je zakon« so tokrat obiskali učence OŠ Škofljica.
Image-19066

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA - POGUM

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič razmišljali o pomenu poguma, premagovanju strahov in iskanju notranje moči.
Image-19061

Novice Splošno

19. ATV MOTOZBOR – TOKRAT V ČRNO GORO

Dve ekipi ATV motoristov krenili iz Sodražice v Rožaje v Črno goro. Prevozili so več kot 2300 kilometrov
Image-19060

Novice Splošno

DRUŠTVENI PREIZKUS ŠPORTOV NA MALENŠKOVI

Tradicionalni športni društveni preizkus na Malenškovi
Image-19054

Novice Splošno

TEDEN MOBILNOSTI Z OVIRANTLONOM

Društvo je tudi letos na Kongresnem trgu s stojnico, poligonom in drugimi ovirami pripravilo OVIRANtlon.
Image-19049

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ TRBOVLJE

Društvena ekipa projekta »Različnost je zakon« je obiskala OŠ Trbovlje
Image-19067

Novice Splošno

ZDRAVKO ERŽEN DRŽAVNI PRVAK – SAŠO RINK PODPRVAK

Tretje državno prvenstvo v tenisu za paraplegike v Kranju.
Image-19068

Novice Splošno

ŽIVA IN DEJAN SKLENILA NASTOPE V KOREJI

Paralokostrelka našega društva Živa Lavrinc je nastopila na svetovnem prvenstvu v Južni Koreji
Image-19044

Novice Splošno

JESENSKO SREČANJE TOKRAT V OBČINI DOMŽALE

Ob sončnem vremenu, bogatem kulturnem programu in dobri hrani, so se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine zbrali v Radomljah na tradicionalnem jesenskem srečanju.
Image-19037

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP NAŠE PARAPLESALKE NA SARDINIJI

Paraplesalka našega društva je uspešno nastopila na svetovnem pokalu
Image-19032

Novice Splošno

NA 56. MEMORIALU PROF. BOJANA HROVATINA SODELOVALI TUDI NAŠI ATLETI

V Murski Soboti je potekal 56. memorial prof. Bojana Hrovatina z mednarodno udeležbo.
Image-19043

Novice Splošno

NA MITINGU V ZAGREBU TUDI DVA NAŠA ATLETA

Atlet našega društva je na mitingu v Zagrebu osvojil 4. mesto
Image-19026

Novice Splošno

DRUŠTVO NA 3. LJUBLJANSKEM FESTIVALU ŠPORTA

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine se je tudi letos z veseljem pridružilo 3. Ljubljanskemu festivalu športa, ki je potekal v parku Tivoli.
Image-19019

Novice Splošno

INFO TOČKA NA URI SOČA - 2025

Predstavniki našega društva so sodelovali na Info točki v URI Soča
Image-19023

Novice Splošno

DRUŠTVO NA FESTIVALU LUPA 2025

Tudi tokrat smo sodelovali na tradicionalnem festivalu nevladnih organizacij LUPA.
Image-19009

Novice Splošno

22. MEDNARODNI TABOR S TUJIMI PROSTOVOLJCI

22. mednarodni prostovoljni tabor v Semiču združil kulturo, prijateljstvo in izmenjavo izkušenj
Image-19004

Novice Splošno

50 KILOMETROV DOŽIVETIJ

Peščica članov Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine se je 31. avgusta 2025 podala na nepozaben izlet z električnimi priklopniki.