TEČAJ EXCELA V DRUŠTVENIH PROSTORIH

Novice Splošno

V društvenih prostorih je 19. junija 2018 potekal začetni tečaj spoznavanje Excela. Ta zanimivi Microsoftov računalniški program za obdelavo razpredelnic je na začetniškem tečaju predstavil Uroš Rozina.

Šest tečajnikov je najprej spoznalo osnove tega praktičnega programa, nato pa v nadaljevanju tečaja tudi nekoliko zahtevnejše funkcije.
Tečajniki so se najprej seznanili s tabelo in celicami - seštevanjem, množenjem deljenjem, pisanjem in vstavljanjem formul, razvrščanjem, kodiranjem, tiskanjem dokumentov, skrivanjem podatkov, oblikovanjem tabel, združevanjem in oblikovanjem celic in še bi lahko naštevali. Kar veliko za dobre tri ure učenja.
Program je razvilo podjetje Microsoft, ki ga seveda tudi trži. Uporablja se na računalnikih z operacijskim sistemom Windows in računalnikih Apple Macintosh Microsoft je dosegel, da je Excel ena izmed najpopularnejših aplikacij za domače računalnike. Je prevladujoč urejevalnik tabel na platformi Windows, ki prevladuje že od različice 5 iz leta 1993. Excel je del pisarniškega paketa Microsoft Office. Lahko povemo, da so naši tečajniki z odlično predstavitvijo in praktično pomočjo predavatelja pridobili veliko osnovnega znanja. Še več pa sledi v nadaljevalnem tečaja.

Image-19326

Novice Splošno

DAN MUČENIKOV S PRIJETNIM DRUŽENJEM

10.3. smo organizirali  Dan mučenikov s prijetnim druženjem, namenjenim našim članom, ki je potekalo v gostišču Zajčja dobrava. 
Image-19325

Novice Splošno

JUBILEJNI 90. ROJSTNI DAN

Jubilejni 90. rojstni dan članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19321

Novice Splošno

DRUŽENJE OB DNEVU ŽENA

Ob prazniku dneva žena, so se v petek, 6. marca , članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine zbrale na tradicionalnem druženju, kjer so skupaj proslavile svoj praznik.
Image-19319

Novice Splošno

SREČANJE NA URI SOČA - INFO TOČKA

V četrtek 5.3. smo v URI Soča izvedli »Info točko«, srečanje namenjeno paraplegikom in tetraplegikom iz naše regije, ki so trenutno na rehabilitaciji v URI Soča. Namen takšnih srečanj je, da se bodoči člani v sproščenem in podpor­nem okolju seznanijo…
Image-19311

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: MASKE, KI JIH NOSIMO

Na tokratni pogovorni skupini dne, 23. februarja smo s psihologinjo Vesno Radonjić Miholič spregovorili o maskah – vlogah, ki jih prevzemamo skozi življenje. 
Image-19308

Novice Splošno

ANALOGNO V SITI TEATRU

20. februarja je društvo za svoje člane in njihove bližnje organiziralo ogled komedije Analogno v Siti Teatru BTC. 
Image-19301

Novice Splošno

S PUSTOVANJEM SMO PRIKLICALI POMLAD

Na pustni torek smo se zbrali, da preženemo zimo in prikličemo pomlad.
Image-19312

Novice Splošno

2. KOLO LIGE ZPS V ŠAHU

Šahisti Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine uspešni v 2. kolu lige ZPS.
Image-19316

Novice Splošno

V NEDELJKO 3. TURNIR LIGE NLB WHEEL

Tretji turnir 18. sezone Regionalne košarkarske lige NLB Wheel je bil v nedeljo, 15. februarja 2026 v Gradačcu, kjer je gostitelj KIK Zmaj organiziral štiri tekme med ekipami iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Črne gore in Slovenije.
Image-19305

Novice Splošno

ANTON BAVEC IN MAJ CRKVENJAŠ ZMAGALA V SVOJIH STRELSKIH KATEGORIJAH

Na strelišču Strelskega kluba Ptuj je 14. februarja 2026 potekal tretji krog strelske lige ZPS RTS Medical in tretji Ančov memorial. 
Image-19286

Novice Splošno

ČETRTKOVI ŠAHOVSKI POPOLDNEVI

Na društvu so znova zaživeli šahovski popoldnevi.
Image-19294

Novice Splošno

17. POKAL ZPS V BILJARDU

Tokrat je tekmovanje potekalo v biljardnici Kaval v Ljubljani.
Image-19281

Novice Splošno

VSAKOLETNI PREVENTIVNI PREGLED

Rednega preventivnega pregleda, namenjenega odkrivanju bolezni sodobnega časa, se je udeležilo več kot 40 članov društva.
Image-19234

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Tokrat smo prejeli vabilo iz CSD Domžale iz skupine za pomoč uporabnikov osebne asistence, da jim predstavimo naš program preventive in osveščanja.
Image-19223

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Prvi letošnji obisk na šoli smo opravili 28. januarja na OŠ Škofljica.  Predstavili smo se vsem štirim oddelkom sedmih razredov. V avli šole so Slavko, Andor in Rok učencem in učiteljem predstavili njihove zgodbe, jih poučili o para in tetraplegiji,…
Image-19284

Novice Splošno

2. KOLO LIGE ZPS RTS MEDICAL

24. 1. 2026 je Društvo paraplegikov Istre in Krasa, organiziralo 2. kolo lige ZPS RTS Medical, ki je potekalo na strelišču v Postojni.
Image-19222

Novice Splošno

SPREJEM NOVIH ČLANOV

V petek 23. januarja2026, smo v društvenih prostorih pripravili prijetno srečanje, namenjeno sprejemu štirih novih članov, ki so se nam pridružili skupaj s svojimi spremljevalci.
Image-19292

Novice Splošno

HAIKU VEČER Z DARINKO SLANOVEC

21. januarja je v Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik potekala predstavitev knjige Morje, sol, zbirke haiku poezije avtorice Darinke Slanovec, članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. 
Image-19315

Novice Splošno

1. KROG LIGAŠKEGA ŠAHOVSKEGA TEKMOVANJA ZPS V CELJU

Prvi krog ligaškega šahovskega tekmovanja Zveze paraplegikov Slovenije je bil 20. januarja 2026 v Celju, kjer se je v spominu na šahista Franc Ivenčnika pomerilo 16 šahistov iz petih društev ZPS v sedmih rundah po standardnih časovnih pravilih.
Image-19314

Novice Splošno

POROČILO 2. TURNIRJA LIGE ZPS BAUERFEIND

Drugi turnir lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih je 18. januarja 2026 potekal v športni dvorani OŠ Starše, kjer so odigrali tri tekme z zmago ekip DP Celje Thermana, DP MB Podravje in DP KR – NM Ormega MM.