Obeležje letošnjega praznika pa kljub temu ni šlo mimo nas, saj smo se pomočjo sodobne informacijske tehnologije lahko udeležili video konference, ki jo je z geslom »Niso vse invalidnosti vidne« 3. decembra 2020 pripravil Nacionalni svet invalidskih organizacij (NSIOS). S tem geslom so invalidske organizacije želele opozoriti na težave s katerimi se invalidi soočamo pri enakopravnem vključevanju v družbo, še posebej pa na tako imenovane nevidne invalidnosti, ki so pogosto spregledane.
V slovesnem nagovoru je državni sekretar Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Cveto Uršič omenil, da je leto 2020, leto soočanja s COVID-19, nanizal ukrepe iz PKP-jev za invalide in da nam je epidemija pokazala, da smo invalidi resnično velika ranljiva skupina. To je za vse poduk naprej.
V nadaljevanju je osrednji govornik predsednik NSIOS-a Borut Sever med drugim povedal, da različna ministrstva opozarjamo na našo problematiko in na nevidne invalidnosti, ki jih poudarja tudi letošnje geslo. Te so na prvi pogled nevidne in se na njih pogosto pozabi, saj invalid ni samo tisti, ki je na vozičku ali ima belo palico, invalidnosti je veliko več. Vse prepogosto se tudi dogaja, da nekdo drug odloča o nas mimo nas, zato bomo še naprej opozarjali na uveljavljeno načelo: »Nič o invalidih brez invalidov.« Predsednik je tudi poudaril, da je danes tudi dan, ko lahko čestitamo vsem invalidom in vsem tistim, ki nam pomagajo, da živimo kvalitetnejše življenje.
Sledila je obširna razprava, v kateri so sodelovali številni udeleženci konference in razpravljali predvsem o tekočih težavah slovenskih invalidov. Še posebej v teh težkih časih.
Videokonferenco je vodil glavni tajnik NSIOS-a Goran Kustura.
VIDEO KONFERENCA INVALIDSKIH ORGANIZACIJ OB MEDNARODNEM DNEVU INVALIDOV
Novice Splošno

Novice Splošno
LITERARNO DOPOLDNE V DSO BEŽIGRAD POSVEČENO SREČKU KOSOVELU

Novice Splošno
PRIJETEN POLETNI DAN V PACUGU

Novice Splošno
LITERARNO DOPOLDNE V DSO FUŽINE V ZNAMENJU KOSOVELOVEGA LETA

Novice Splošno
DELAVNICA »KAM PA DAM VEJICO?«

Novice Splošno
INFO TOČKA NA URI SOČA

Novice Splošno
OGLED PREDSTAVE V SNG – DON KIHOT

Novice Splošno
15. PERŠAKOV MEMORIAL IN ZAKLJUČEK LIGE ZPS V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Novice Splošno
SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA, 22.6.

Novice Splošno
MEDVODE V ZNAMENJU DRUŽENJA, POVEZOVANJA IN NOVIH POTI

Novice Splošno
OBISK KNJIŽNJICE MEDVODE IN SREČANJE Z ŽUPANOM OBČINE MEDVODE

Novice Splošno
IZŠLA JE 41. ŠTEVILKA ČASOPISA IZZIV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON - OŠ SOSTRO

Novice Splošno
KOMBI BO SVOJO POT NADALJEVAL V DOMU PARAPLEGIKOV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON

Novice
KONEC LIGAŠKEGA TEKMOVANJA V ATLETIKI

Novice Splošno
ZAKLJUČNA POGOVORNA SKUPINA PRED POLETJEM

Novice Splošno
NAMKA PRAZNUJE ČASTITLJIVIH 70 LET

Novice Splošno
PREDAVANJE O DOLGOTRAJNI OSKRBI NA SEDEŽU DRUŠTVA

Novice Splošno
ZBOR ČLANOV – SKUPAJ SOUSTVARJAMO PRIHODNOST DRUŠTVA

Novice Splošno
