EKIPNO PRVI – POSAMIČNO PRVI IN DRUGI

Novice Splošno

Naši šahisti so v ekipni konkurenci osvojili prvo mesto, med posamezniki je bil prvi tudi Edo Planinc, drugo mesto je osvojil Jasmin Sabljakovič, tekmovala pa sta še Ljubiša Gajič in Zlatko Majhenič.

Prvi krog šahovske lige ZPS-GRADEX, ki že nekako po tradiciji odpre tekmovalno šahovsko sezono, je 18. oktobra 2019 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov Istre in Krasa. Primorski šahisti tekmovanje že vrsto let posvečajo tudi svojemu članu in odličnemu šahistu Viktorju Brezovniku, tokrat pa so se šahist z minuto molka poklonili tudi letos umrlemu našemu šahistu Zlatku Bernašku.

V prostorih Emonca v Kopru se je na črno belih poljih pomerilo 17 šahistk in šahistov iz petih pokrajinskih društev Zveze – DP Celje, DP Novo mesto, DP Kranj, DP Ljubljana in DP Koper.
Po uvodni predstavitvi in navodilih sodnika, so šahisti po švicarskem sistemu odigrali sedem krogov. Za posamično partijo so imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst minut. Rezultati so šteli tako za ekipne kot za posamične uvrstitve, kakor tudi za uvrstitve memorialnega tekmovanja. Društvo paraplegikov Istre in Krasa je za najboljše uvrstitve na spominskem tekmovanju Viktorja Brezovnika podelilo praktične nagrade.
V prvem krogu je v ekipni konkurenci najboljši rezultat dosegla naša ekipa DP Ljubljana (15,5) na drugo mesto se je uvrstila ekipa, DP Koper (13,0), tretje mesto sta si razdelili DP Celje (10,0) in DP Novo mesto (10,0), peta je bila DP Kranj (4,5) v kateri je nastopil samo en tekmovalec.
V posamični konkurenci sta prvo in drugo mesto osvojila šahista naše ekipe DP Ljubljana – Edo Planinc (6.5) in Jasmin Sabljakovič (5.5), tretji je bil domačin Benjamin Žnidaršič (5).
Tekmovanje je po pravilih Šahovske zveze Slovenije brez zapletov vodil arbiter Andrej Žnidarčič. Pokrovitelj lige je GRADEX d.o.o. iz Šempetra v Savinjski dolini.

Image-19149

Novice Splošno

SLIKARSKA DELAVNICA NA URI SOČA

SOČA ponovno združila para- in tetraplegike.
Image-19145

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ RODICA

Par let je mimo odkar smo nazadnje obiskali OŠ Rodica.
Image-19142

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ DANILE KUMAR

Tokrat smo obiskali Osnovno šolo Danile Kumar. 14. in 18. novembra smo se predstavili osmim razredom. V sodelovanju z vodstvom in učitelji smo jim pripravili košarko na vozičkih, namizni tenis in slikanje z usti ter poligon z arhitekturnimi ovirami.…
Image-19138

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE ANALOGNO, TADEJA TOŠA V SITI TEATRU

Tadej Toš je s predstavo v Siti Teatru navdušil občinstvo s humorjem in iskrenostjo.
Image-19137

Novice Splošno

ČLANI DRUŠTVA SMO SI OGLEDALI OPERO DEVICA ORLEANSKA

Člani Društva paraplegikov so doživeli nepozaben kulturni večer.
Image-19141

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA – ČUSTVA, KOMUNIKACIJA

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo se tokrat pogovarjali skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič o čustvih, komunikaciji, naših reakcijah v danih situacijah.
Image-19128

Novice Splošno

SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA

Socialni poverjeniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so na srečanju pregledali delo v preteklem obdobju ter se posvetili pomembni temi komunikacije in odnosov.
Image-19123

Novice Splošno

POTOPISNO PREDAVANJE O JEMNU IN OMANU Z LUDVIKOM CENCLJEM

Naši člani so znova »potovali« – tokrat smo se z Ludvikom Cencljem podali na zanimivo potepanje po daljnem Jemnu in Omanu.
Image-19120

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP SLOVENSKIH PARAPLESALCEV V ANGLIJI

Paraplesalki našega društva zelo dobro tekmovali na mednarodnem turnirju v Angliji
Image-19133

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE POD KISOVSKO SKAKALNICO

Tudi letos je socialni poverjenik Marjan Zupanec povabil člane iz zasavskih občin na prijetno srečanje.
Image-19117

Novice Splošno

SREČANJE S SOCIALNIMI POVERJENIKI

Srečanje članov in njihovimi socialnimi poverjeniki v Ivančni Gorici
Image-19112

Novice Splošno

LIKOVNA KOLONIJA BELOKRANJSKA JESEN 2025

Na likovni koloniji v Semiču je sodeloval tudi naš slikar Željko Vertelj. 
Image-19107

Novice Splošno

DRUŠTVO NA DNEVIH KAKOVOSTI V ZD CENTER LJUBLJANA

Predstavnice našega društva so se udeležile Dneva kakovosti v zdravstvenem domu Center Ljubljana
Image-19118

Novice Splošno

XVIII. LITERARNI MARATON RDEČA JABOLKA 2025

Naša recitatorska skupina »Ona&one« je gostovala na XVIII. Literarnem maratonu Rdeča jabolka
Image-19106

Novice Splošno

SREČANJE ČLANOV S SOCIALNO POVERJENICO PETRO MEŽNAR

Srečanje s socialno poverjenico Petro Mežnar je prineslo sproščen klepet in izmenjavo izkušenj.
Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate
Image-19094

Novice Splošno

NEPOZABNO DOŽIVETJE OB POLETU S HELIKOPTERJEM

Med udeleženci poleta s helikopterjem so bili tudi novi člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19089

Novice Splošno

ZMAGOVALNI POKAL – MATEJU BRAJKOVIČU

Naš biljardist Matej Brajkovič je nastopil na memorialu Ladislava Šrameka
Image-19088

Novice Splošno

NA EVROPSKEM PRVENSTVU V OSIJEKU TUDI DVA NAŠA PARASTRELCA

Parastrelca našega društva sta na evropskem prvenstvu v Osijeku dosegla zelo dobre rezultate